• Preberanie samotestovacích sád

• Vážení rodičia, prosíme o prevzatie samotestovacích sád Covid 19 Ag test. Tieto sú určené pre všetkých záujemcov - aj pre tých, ktorí sa nahlasovali v auguste 2021 a aj pre nahlásených v januári 2022.

Termín: 18. - 20. 01. 2022 (utorok, streda, štvrtok).

Miesto: vrátnica (kancelária) ZŠ Petra Škrabáka

Sadu je oprávnený prevziať zákonný zástupca, nie žiak. Prosíme o preukázanie dokladom totožnosti (občiansky preukaz).

• Zákonný zástupca je povinný nahlasovať použitie samotestu prostredníctvom formulára Žiadosť/vyhlásenie - Domáci Ag samotest, oznámenie o použití. Ak zákonný zástupca nenahlási použitie najmenej polovičky preberaných testov, nebudú mu v ďalších kolách testy vydané.

• Informácie o spôsobe testovania nájdete TU

• Prosíme o hlas

• Projekty máme radi a vždy sa uchádzame o finančú podporu všade, kde sa len dá. Nuž a tak to bolo aj s Tescom. Náš projekt prečítali a usúdili, že je hodný postupu do hlasovania. A tak od 17. 01. 2022 prebieha v dolnokubínskom Tescu hlasovanie o ten najlepší. Čím viac hlasov, tým lepšia finančná podpora. Projekt "3D modelári zo Škrabáčky" si váš hlas určite zaslúži. A nezabudnite, hlasujeme do polovičky februára a samozrejme najlepšie denne. Váš žetón vhodený do správnej nádoby má pre našich modelárov veľkú hodnotu.

• Ako na odpady?

• To, že sa denne produkuje veľa odpadu, je známa vec. Rovnako známou pravdou je aj to, že separovanie je potrebné. A tak naše pani kuchárky s pánom školníkom vzali separovanie odpadu v jedálni vážne a hľa, čo zistili. Množstvo komunálneho odpadu z jedálne sme znížili o 80 %. Číslo vysoké, zarážajúce, ale súčasne potešujúce. A plasty a papier končia tam, kde sa opäť využijú. A okrem životného prostredia šetríme aj peniažky. Nuž takto môže vyzerať separácia v praxi:)
        • Streda bez áut

• V Zelenej škole sme vymysleli súťaž pre triedy. Od januára do júna 2022 vyhlasujeme Stredy bez áut. Každú stredu spočítame, koľko detí v jednotlivých triedach chodí do školy pešo, kolobežkou či bicyklom a koľkí sa nevedia vzdať pohodlia a bez auta neprejdú ani minimálnu trasu. Samozrejme tí, ktorí bývajú ďaleko, cestujú obvyklým spôsobom.
            Podrobnosti dostanú triedy prostredníctvom svojich členov Kolégia Zelenej školy.
            Trieda, v ktorej najviac detí využije vlastné nohy ako najlepší dopravný prostriedok, bude odmenená. Čím? Nuž treba nechať priestor aj na prekvapenia a fantáziu.
        • Preberanie samotestovacích sád

• Vážení rodičia, prosíme o prevzatie samotestovacích sád Covid 19 Ag test. Tieto sú určené len tým, ktorí už v predchádzajúcom období sady preberali.

O distribúcii sád pre novoregistrovaných rodičov budeme včas informovať.

Termín: 11. - 13. 01. 2022 (utorok, streda, štvrtok).

Miesto: vrátnica (kancelária) ZŠ Petra Škrabáka

Informácie o spôsobe testovania nájdete TU

• Hlasujme spoločne!

• Mesto Dolný Kubín sa zapojilo do výzvy spoločnosti Kaufland a od 6.januára do 16.februára bude súťažiť o vybudovanie športovo – oddychového areálu K PARK. Pred prvým hlasovaním bude potrebné  zaregistrovať sa na stránke www.kauflandpark.sk. Následne bude možné každý deň po celú dobu trvania súťaže odoslať jeden hlas pre naše mesto. Hlasovať môžu osoby od 18 rokov, ale taktiež mladšie so súhlasom svojho zákonného zástupcu. Každý hlasujúci je zároveň zaradený do žrebovania o jeden z tridsiatich smartfónov Samsung.

Všetky informácie sú dostupné na www.kauflandpark.sk

Poďme spoločne vyhrať pre nás všetkých krásny park plný zelene a športových aktivít (skate prvky, street ball, ping-pong, workout, lezecká stena).

• Vianočné prekvapenie

• Veselé sviatky Vianočné,
            pekné cesty polnočné,
            pod stromčekom pekný darček,
            na Silvestra rezký tanček,
            zo zábavy rovný krok a potom šťastný Nový rok.
            Krásne vianočné sviatky Vám prajú žiaci a kolektív základnej školy.
        • Vitaj Mikuláš!

• Vitaj, vitaj, Mikuláš,
            čo v batohu pre nás máš?
            Cukríky i čokoládky
            a či dáky perník sladký?
            Celý rok sme poslúchali,
            aj si uši umývali.
            Žiaden z nás sa nebil veru,
            na kolene nemal dieru.
            Tak ako sme sľúbili,
            všetci sme sa ľúbili.
            Rýchlo, rýchlo rozbaľ vrece,
            nikto z nás už čakať nechce.
        • Dielňa majstra Leonarda

• Nezvyčajný názov - nezvyčajný projekt. V spolupráci s naším správcom počítačovej siete pánom Kaučárikom sme vymysleli projekt a Nadácia Orange ho podporila sumou 1400 €.
        • Spolu to dokážeme!

• A zasa projekt, tentokrát spoločný s konzultačným a informačným centrom EDUKOS. Vyhlasovateľom výzvy je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie.
        • Hviezdoslav medzi nami

• V týchto dňoch si pripomíname 100 rokov od smrti P. O. Hviezdoslava. A naši ôsmaci nelenili a pripravili rovesnícke vzdelávanie.
        • Preberanie samotestovacích sád

• Vážení rodičia, prosíme o prevzatie samotestovacích sád Covid 19 Ag test.

Termín: 03. - 05. 11. 2021 (streda, štvrtok, piatok).

Miesto: vrátnica ZŠ Petra Škrabáka

Informácie o spôsobe testovania nájdete TU