• Projekt Stromy poznania

• 31.05.2017 09:20
        • Už piaty rok sme zapojení do projektu Stromy poznania, ktorý je organizovaný štátnym podnikom LESY SR Banská Bystrica. Okrem výsadby arboréta  sa projekt orientuje aj na poznávanie Stromov v štyroch ročných obdobiach a to pomocou zbierok. V školskom roku 2014 -2015 sme dostali zbierku púčikov 44 druhov lesných drevín spolu s obrazovým kľúčom na samotné určovanie. V  školskom roku 2015 -2016  prišli medzi nás pracovníci štátnych lesov, aby nás o všeličom poučili. Dostali sme od nich herbár drevín. V tomto školskom roku sme dostali zbierku semien plodov drevín z lesa. Pracovníci pripravili pre tretiakov v rámci lesnej pedagogiky rôzne súťaže.

• ARWANCOVO BEZ PREDSUDKOV

• 15.05.2017 07:57
        • Naša škola sa spolu s ďalšími dolnokubínskymi školami zapojila do projektu pod názvom  "Arwancovo bez predsudkov ",   ktorého vyhlasovateľom  je nezisková organizácie VPV-ARWA. Projekt, ktorý bude na našej škole prebiehať v mesiacoch máj - september a vyvrcholí prezentáciou a koncertom Petra Bažíka 29.9.2017, je zameraný na ochranu ľudských práv a slobôd.

• Grantový program Nadácie Volkswagen Zelené vzdelávanie – prezentácia projektov

• 19.06.2017 12:29
        • Dňa 13. marca 2017 sa v školskej knižnici súťažilo. Družstvá z 5. – 8. ročníkov prezentovali svoje návrhy zariadení, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie. Súťažnú porotu tvorilo kolégium Zelenej školy. Hodnotenie pozostávalo zo štyroch častí – ústna prezentácia, poster, možnosť využitia v škole a originalita. Víťazné projekty sa dočkajú aj realizácie, pri ktorej nám pomôžu rodičia žiakov a pani učiteľky.

• Grantový program Nadácie Volkswagen „Zelené vzdelávanie“

• 14.03.2017 10:33
        • Exkurzia ôsmakov vo vodnej elektrárni

V piatok 9. decembra 2016 navštívili žiaci ôsmych ročníkov vodnú elektráreň na Oravskej priehrade. Vstúpili priamo do priehradného múru, prešli jeho dlhými a hlbokými chodbami a veľa sa dozvedeli o vzniku a význame elektrárne.