• Viac lásky, menej plastu

• Tento školský rok sa žiaci 7.A zapojili so svojou triednou pani učiteľkou v rámci Zelenej školy do environmentálneho projektu Viac lásky, menej plastu.
        • Projekt FINQ odštartoval

• FinQ program je komplexný program finančného vzdelávania pre školy, ktorého cieľom je naučiť deti myslieť a správne sa rozhodovať v kontexte financií.  Program podporuje rozvoj kritického a systémového myslenia. Žiaci sa naučia uvažovať viac v súvislostiach, pracovať s pochybnosťami, neprijímať jednostranné názory, rozmýšľať v širšom kontexte, nielen
            vo svete financií.

• “Sucho a povodně - mladým jde o hodně”,

• Názov článku  nie je v češtine omylom, ale úmyselne.
            V spolupráci s českým partnerom v meste Broumov sa podarilo uspieť v programe Erasmus+ a my budeme spolupracovať pri rôznych zmysluplných aktivitách týkajúcich sa klímy a opatrení, ktorými môžeme zmierniť  dopady jej zmeny. A na konci školského roka nás čaká výmenný pobyt v peknom českom mestečku. Viac informácií budeme postupne prinášať, zatiaľ len zdieľame radosť z oznámenia o úspešnom výbere:)
        • Úhrada cestovných nákladov

• Vážení rodičia,

žiaci, ktorí sú zaradení do spoločného školského obvodu pre našu školu (t.j. Jasenová, Veličná, Oravská Poruba, Vyšný Kubín) a plnia si povinnú školskú dochádzku, majú nárok na  úhradu cestovných nákladov na dopravu do školy a späť.

Povinnosťou zákonného zástupcu je vyplniť  Čestné prehlásenie o trvalom bydlisku žiaka v ktorom uvedie aj číslo účtu, na ktorý sa finančná suma za dopravné bude mesačne posielať. Čestné prehlásenie je potrebné odovzdať do 8. 9. 2023 ZRŠ Mgr. Lepetovej.

Podrobnejšie informácie o určení školských obvodov TU.

Informácie o spôsobe preplácania: TU

• Informácie k začiatku školského roka 2023/2024

• Vážení rodičia, od 04. 09. 2023 začíname spolu s vašimi deťmi nový školský rok.

04. 09. 2023 - slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024 o 8.00 hod. Žiaci sú vo svojich triedach s triednymi vyučujúcimi. Žiakov prvého ročníka môžu sprevádzať do triedy dvaja zákonní zástupcovia, žiaci vyšších ročníkov idú do triedy sami. V prvý deň školského roka sa žiaci pri vstupe do školy neprezúvajú, táto povinnosť ich čaká až od nasledujúceho dňa.

Prváčikovia si prinesú svoju novú prvú školskú tašku a veľa odvahy.

Od 04. 09. 2023 do 08. 09. 2023  žiaci odchádzajú na obed podľa nasledujúceho rozpisu:

1. ročník – 10. 00

2. ročník – 12. 10

3. ročník – 11. 55

4. ročník – 11. 40

5. ročník – 11. 00

6. ročník – 11. 10

7. ročník – 11. 20

8. ročník – 11. 20

9. ročník -  11. 30

Obed bude vydaný len tým žiakom, ktorí sú na odber stravy v školskej jedálni prihlásení a majú uhradený poplatok za mesiac september 2023.

Žiaci prihlásení do ŠKD pokračujú v ďalšej výchovnej činnosti s pani vychovávateľkami.

Od 05. 09. 2023 prebieha vyučovací proces podľa pokynov triednych učiteľov.

• Záujmové útvary v školskom roku 2023/2024

• Vážení rodičia, v školskom roku 2023/2024 sme pre vaše deti pripravili pestrý výber záujmových útvarov.

Ponuka záujmových útvarov TU.

Náplň záujmových útvarov TU.

Prihláška do záujmového útvaru TU.

Prihlášky budú k dispozícii aj u triednych učiteľov a Mgr. Lepetovej. Vyplnené prihlášky prosíme odovzdať triednym učiteľom do 08. 09. 2023.

Informácie o poplatkoch TU.

Tešíme sa na deti a užitočne strávený čas.